דרום הבלקן -  9  ימי טיול באלבניה, מונטנגרו, דוברובניק ובוסניה 

טיול מרתק המשלב טבע, תרבויות והיסטוריה.  

2014-08-13 13.45.27.jpg
2014-08-15 15.58.51.jpg
2014-08-16 11.46.52.jpg
2014-08-16 13.58.27.jpg
2014-08-17 16.31.24.jpg
2014-08-17 17.20.55.jpg
2014-08-18 23.18.20.jpg
DSCF2268.JPG
DSCF7624.JPG

יום 1: תל אביב – טירנה 
נפגש בנתב"ג ויציאה בטיסה דרך אירופה אל טירנה, נחיתה בשדה התעופה הבינלאומי של בירת אלבניה הנקרא על שמה של אמא תרזה – הנזירה האלבנית המפורסמת, זוכת פרס נובל לשלום.    טירנה הוכרזה כעיר בירה בשנת 1920 ומרוכזים בה מספר מבני שלטון ודת שהשתמרו למרות הזעזועים שעברו על העיר.  עם הנחיתה נעבור למלון ומיד נצא לבקר בכיכר סקנדרבג, מגדל השעון, מסגד אטהם ביי הפרמידה ועוד. לאחר ארוחת הערב נצא לרובע בלוק - רובע הבילויים השוקק של טירנה.   לינה וארוחת ערב בטירנה.


יום 2: טירנה - קרויה-  מצודת השושנים – שקודרה. 
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה, לאורך כביש החוף האלבני אל עבר העיר שקודרה.  בדרך נעצור לביקור בקרויה – "מצדה" של אלבניה- המקום בו התבצר הגיבור הלאומי של אלבניה- ג'יאורג'י קסטריוטי סקנדרברג, הגיבור הלאומי של אלבניה אשר עם צבאו נלחם בכובש העותומני במשך 25 שנים. נשמע את סיפור גבורתו וסיפור התקומה האלבנית במאה ה 20. נקדיש זמן לביקור בבזאר הטורקי המשוחזר בו ניתן לקנות מזכרות ועתיקות אמתיות גם מתקופת השלטון הקומוניסטי, בשוק המעניין נזכה לראות כיצד אורגים שטיחים בעבודת יד.  בהמשך נבקר גם במוזיאון אתנוגרפי מרתק השוכן בתוך המצודה. לאחר הביקור בקרויה נמשיך בנסיעה אל שקודרה, העיר הצפונית השוכנת בסמוך לאגם סקדר אותו היא חולקת עם מונטנגרו השכנה. נעצור לתצפית על המוזוליאום המרשים שנבנה על קברו של סקנדרבג ונמשיך בנסיעה אל שקודרה. נעלה לצפות בנוף המרהיב הנשקף ממבצר רוזפה (השושנים) החולש על העיר מדרום ונשמע את האגדה על בנייתו. בערב נצא אל המדרחוב השוקק והתוסס של העיר שקודרה הידועה באוכלוסיית הסטודנטים הגדולה שלה. לינה וארוחת ערב בשקודה.

 

יום 3: שקודרה - אגם סקאדר - ונהר ומנזר המורצ'ה – קולשין.
היום  נפרד מאלבניה  ונצא אל עבר הגבול הסמוך נעבור לצד השני של האגם אל מונטנגרו. בדרכנו נחלוף על פני הבירה החדשה של מונטנגרו – פודגוריצה ונמשיך בנסיעה עד לווירפזאר בדרך מתפתלת יפיפייה שממנה נשקיף על האגם כולו. בהמשך נפגוש דייגים מקומיים שייקחו אותנו לשייט באגם היפה המשמש אטרקציה לצפרים מכל העולם הבאים להתרשם מהחיים סביב האגם. לאחר השייט נצא בדרכנו צפונה אל עבר קולשין, הנסיעה עוברת בסמוך לערוץ המרשים של נהר המורצ'ה, קירות המצוקים מגיעים לגבהים של כ 1000 מטר!  נספיק לצאת לטיול רגלי קצר באזור מנזר המורצ'ה לפני שנכנס אל עיירת הסקי הנעימה קולשין, לארוחת ערב ולינה.

 

יום 4:  קולשין - שמורת "ביוגרדסקה גורה" - נהר הטארה - זבליאק.
לאחר ארוחת הבוקר  נצא אל פנים שמורת הטבע "ביוגרדסקה גורה", אחת השמורות הותיקות בעולם, תושבי האזור העניקו בשנת 1872 את היער הבראשיתי והאגם שבמרכזו למלכם ניקולאי והוא בתמורה הכריז על האזור כאזור לשימור. היער האדיר שמקיף את האגם עשיר בעצי אשוח ואורן שחור ושרכים רבים. נגיע אל לב השמורה ונצא למסלול הליכה נעים סביב האגם המרכזי של "ביוגרדסקה יאזרו" בתום הסיור נמשיך בנסיעה מרהיבה בשמורת הטבע של ערוץ נהר הטארה. מימי הנהר הצלולים ילוו אותנו במרבית הדרך הירוקה. קניון נהר הטארה נחשב לגבוה בקניוני אירופה וקירות מצוקיו מתנשאים לגובה של כ 1300 מטרים !   נעצור לתצפית מהגשר הגדול החוצה את הנהר  ונזכה לראות הקניון  נפרש במלאו הדרו.  בהמשך נגיע אל העיירה ז'בליאק השוכנת בסמוך לשמורת הטבע "דורמיטור" ללינה וארוחת ערב.

 

יום 5: זבליאק – שמורת הדורמיטור.
היום נצא אל פנים שמורת הטבע הענקית של הדורמיטור ונערוך מסלול העובר בפינות החמד של הדורמיטור המכונה "השוויץ של הבלקן" - שמורה ענקית ומרתקת  עתירה בתופעות גיאומורפולוגיות, בשמורה שוכנים מעל ל 18 אגמים ובמרכזה ניצב הבובטוב קוק,  הגבוה שבהרי מונטנגרו, המתנשא לגובה של 2523 מטרים. טבע מרהיב של הרים הטובלים בירוק בינות כפרים קטנים של מקומיים המעבדים את שדותיהם שבעמקי ההרים.  בתום הטיול נשוב  לז'אבליאק לארוחת ערב ולינה.


יום 6: זבליאק- קוטור -  נייגושי - צ'יטינייה – בודווה.
לאחר ארוחת בוקר הכוללת מטעמים אופייניים לאנשי ההרים נצא בנסיעה דרומה בכבישים הררים החולפים על נופים ירוקים מאופק לאופק ולאורכו של מפרץ קוטור המרהיב. נעצור במספר מקומות לאורכו של המפרץ לביקורים ותצפיות עד שנגיע אל העיר שהעניקה למפרץ את שמו. קוטור היא עיר עתיקה מוקפת חומה ובה סמטאות מרוצפות אבן והיא אחת הערים היפות והקסומות באזור שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר שימור עולמי.  לאחר הסיור נטפס בדרך מתפתלת אל האזור ההררי של שמורת לובצ'ן, הצופה על מפרץ קוטור, נבקר בכפר נייגושי המפורסם בייצור הגבינות והנקניקים. ונמשיך אל בירתה הקודמת של מונטנגרו, היום עיירה קטנה ויפה - צ'יטינייה. בהמשך "נרד" אל קו החוף האדריאטי  ונבקר בעיירת החוף היפה בודווה, בטיילת ובעיר העתיקה בה ארכיטקטורה ייחודית, העיר שוקמה לאחר רעידת האדמה. לינה וארוחת ערב באזור קו החוף. 


יום 7: ממפרץ קוטור – דוברובניק - פצ'ולה – מוסטר.
היום נצא בנסיעה אל קרואטיה, נפרד ממפרץ קוטור היפה של מונטנגרו ונחצה את הגבול לקרואטיה. נסיעה קצרה תביא אותנו אל "פנינת הים האדריאטי" – העיר דוברובניק. דוברובניק מהיפות מערי תבל שוכנת בקצה הדרומי של קרואטיה, על חצי אי קטנטן בים האדריאטי. במקומות רבים נשתמרו ערים או רובעים מימי הביניים אך השילוב המושלם של ים, הרים, חומה אדירה והגגות האדומים גורמים לכל המתקרב לעיר, הן מהים והן מהיבשה, לתחושה של תדהמה. נסייר בעיר היפה, שסבלה רבות בזמן מלחמת הבלקן שהתחוללו באזור בשנות התשעים של המאה הקודמת, העיר העתיקה, בה חיים 4,500 תושבים, הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו ב-1994. לאחר הסיור נעלה על האוטובוס שלנו ונצא בנסיעה דרך מעבר הגבול אל בוסניה. הדרך חולפת באזורים חקלאיים ירוקים ומקבילה לנהר הנארטבה. בדרכנו אל מוסטר, נעצור בעיירה העותומאנית פצ'ולה הבנויה כולה אבן ונעלה לתצפית יפה על העיירה וגגות הציפחה שלה, הנהר והאזור שבסביבה. לאחר הביקור נמשיך אל מוסטר. ארוחת ערב ולינה במוסטר. 
            
יום 8: במוסטר – בלגאי- סראייבו. 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לשיטוט בסמטאות העיר העתיקה והיפה של מוסטר, נכיר את רבעי העיר, הנוצרי והמוסלמי וכמובן נבקר בגשר המפורסם המחבר את גדות הנהר. הגשר שמשמו נגזר שם העיר (מוסט משמעותו גשר) נבנה בתקופה העותומאנית ונהרס במלחמה האכזרית שהתרחשה באזור בשנת 1993. הגשר שוקם והוא מהווה סמל לשלום השורר כיום בין הדתות השונות המרכיבות את העיר. נמשיך לביקור בעיר הקטנה בלגאי השוכנת בסמוך למוסטר, נצעד בסמוך לנהר הגדול עד שנגיע אל בית התפילה הסופי היפה השוכן בסמוך לנביעת הנהר מתוך ההר. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה צפונה בדרך יפה אל עיר הבירה סראייבו.
העיר התברכה בחיי לילה תוססים. החלק העתיק שלה מידי ערב מואר על ידי עשרות בארים, מועדונים, בתי קפה, ח'אנים עתיקים שהוסבו לבתי תה וחנויות שטיחים.
לינה וארוחת ערב סראייבו.

           
יום 9:  סראייבו – סיור בעיר – תל אביב. 
סראייבו שהוקמה כעיר עות'מאנית במאה ה- 15 משמשת כבירה של כל בוסניה ושל הישות המוסלמית- קתולית ומונה כ-300 אלף תושבים. זוהי אחת הערים המרתקות והמפתיעות ביותר בבלקן. לאחרונה החל משרד התיירות המקומי לכנות אותה  "ירושלים של אירופה" בסיור בעיר אנו חולפים על פני בית כנסת, מסגדים, קתדרלה קתולית ואורתודוכסית.
לאורך השדרה הראשית שמתחיל באזור  ה"צרשייה", הבזאר האוריינטלי, הנראה כמו "איסטנבול הקטנה"  ומסתיים בחלק ה אוסטרי, המודרני האירופאי. בהתאם לשעות הטיסה  נעבור לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

 

 

מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 1250 יורו 

 

המחיר כולל

 • טיסה סדירה בינלאומית: תל אביב- טירנה. סראייבו – תל אביב דרך  אירופה כולל מיסי נמל ובטחון.

 • בתי מלון מדרגה תיירות טובה  וטובה מאוד.

 • כלכלה: חצי פנסיון - ארוחות בוקר וערב במקומות הלינה.

 • אוטובוס תיירים צמוד לסיורים והעברות. 

 • שייט בשמורת הטבע של אגם סקדר.

 • טיול ברכבי שטח בשמורת הדורמיטור.

 • ביקור בעיר העתיקה של דוברובניק. 

 • ביקור בעיירה נייגושי הכולל טעימות של גבינות ונקניקים.

 • טיולים, סיורים ובילויים כמפורט בתוכנית. 

 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

 • מדריך ישראלי מנוסה ומומחה לבלקן.

 

המחיר אינו כולל

 • תוספת ליחיד בחדר  220 יורו.

 • ארוחת בוקר ביום הראשון וארוחת ערב ביום האחרון.

 • ארוחות מעבר לכתוב בתוכנית 

 • כל מה שלא כתוב בתוכנית ו"במחיר כולל".

 • הוצאות אישיות. 

 • יציאה ו /או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית.

 • מיסים: כל תוספת במיסי הנמל, ביטחון ושינוי במחירי הדלק שיתווספו לאחר פרסום הטיול.

 • ביטוחים אישיים.

 • ייתכנו שינויים בסדר הביקורים בטיול על פי שיקול המדריך בשטח. 

 

 

חזרה לטיולים                    

אינסופ טיולים אינסופ חוויות

nsof logo3.png